Zlecenia finansowe kredytolog.pl
Dodaj zlecenie Wybierz najlepszą ofertę kredytu, pożyczki, ubezpieczenia, leasingu, windykacji! Polecaj Kredytologa Zlecenia finansowe kredytolog.pl Zlecenia - ogłoszenia finansowe bez opłat i rejestracji

Pożyczka hipoteczna przez internetJeżeli posiadasz nieruchomość, a są Ci potrzebne środki finansowe na realizację Twoich planów, możesz uzyskać pożyczkę hipoteczną, której zabezpieczeniem jest posiadana przez Ciebie nieruchomość. Z nieruchomości nadal będziesz mógł korzystać, a pieniądze z pożyczki hipotecznej przeznaczyć na dowolny cel.
Już teraz bez konieczności rejestracji dodaj bezpłatnie zlecenie, żeby otrzymać od zarejestrowanych w naszym Serwisie instytucji finansowych ofertę na pożyczkę hipoteczną. Porównasz i wybierzesz najlepszą.
Pokaż zlecenia:

strona: pierwsza następna ostatnia

Dodano Zlecenie Miejscowość Województwo Data zakończenia
28.04.2016 Pozyczka pod zastaw nieruchomości 1000000zl grudziadz Kujawsko-pomorskie zlecenie wygasło
24.09.2014 kredyt konsolidacyjny hipoteczny na spłatę komornika 300,000 Duszniki Wielkopolskie zlecenie wygasło
10.07.2013 Kredyt konsolidacyjny 100000 Legionowo Mazowieckie zlecenie wygasło
22.05.2013 Potrzebna pożyczka pod hipotekę 50000 zł Sieradz Łódzkie zlecenie wygasło
17.05.2013 Potrzebne 70000 pod hipotekę biala podlaska Lubelskie zlecenie wygasło
20.02.2013 potrzebna pożyczka hipoteczna prywatna 60000 tyś bytów Pomorskie zlecenie wygasło
15.02.2013 Kredyt / pożyczka hipoteczna 90,000 warszawa Mazowieckie zlecenie wygasło
17.12.2012 pożyczka pod zastaw domu 170000tyś Zielona Mazowieckie zlecenie wygasło
19.04.2012 200,000 Pożyczka hipoteczna Kąty Wrocławskie Dolnośląskie zlecenie wygasło
31.01.2012 Pozyczka hipoteczna 650.000 zł Katowice Śląskie zlecenie wygasło
23.11.2011 Pożyczka hipoteczna 1,000,000 zł Zduńska Wola Łódzkie zlecenie wygasło
15.10.2011 Pozyczka pod nieruchomość 150,000 zł szydłowiec Mazowieckie zlecenie wygasło

strona: pierwsza następna ostatniaCzy dostaniemy kredyt hipoteczny? A jeśli tak, to na co uważać?

Opublikowano dnia 21.08.2011

„U nas najniższe oprocentowanie”, „kredyt hipoteczny do 120 proc. wartości nieruchomości”, „u nas możliwość spłat nawet przez 50 lat i nie bierzemy prowizji” – na stronach internetowych banki prześcigają się w reklamach, proponują dobór kredytu i sprawdzenie zdolności do kredytu hipotecznego przez Internet, zapewniają kontakt z doradcami.

Jak twierdzą specjaliści, kredytów hipotecznych warto szukać. W związku z konkurencją między bankami obserwuje się spadek cen nowo udzielanych kredytów. Jednocześnie widać pewną stabilizację cen mieszkań, co ułatwia decyzję o zaciągnięciu kredytu.

– Warto najpierw samemu się zastanowić nad zdolnością kredytową, a potem szukać kredytu hipotecznego – mówi Halina Kochalska z Open Finance. Kredyt hipoteczny jest brany najczęściej na nieruchomości, które kupujemy od dewelopera albo na rynku wtórnym. Ale może być zabezpieczony na innej nieruchomości, co zwiększa możliwości kredytobiorcy.

– Taką hipoteką można obciążyć np. działkę lub mieszkanie rodziców, oczywiście za ich zgodą. Klient z takim zabezpieczeniem jest dla banku bardziej atrakcyjny – mówią finansiści.

 

Zdolność kredytowa

Specjaliści twierdzą, że najważniejsze jest określenie, jaką część naszych dochodów możemy przeznaczyć na ratę kredytu, by nasz dotychczasowy poziom życia nie uległ pogorszeniu.

– Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Niestety, znam rodziny, które po zaciągnięciu kredytu chodziły do sklepu z listą zakupów produktów konkretnej marki, bo np. jogurt innej był o 2 grosze droższy – mówi Kochalska i dodaje, że obliczając swoją zdolność, trzeba pamiętać, że musimy po spłacie raty mieć pieniądze nie tylko na życie, ale też rezerwę na niespodziewane sytuacje życiowe (czy na wzrost wysokości rat wskutek np. zmiany kursu albo stóp procentowych). Do rozważenia jest też prosta zasada, że stać nas na comiesięczną ratę kapitałowo-odsetkową w wysokości takiej kwoty, jaką co miesiąc dotychczas odkładaliśmy w ramach oszczędzania.

Według nadzoru finansowego w gospodarstwach domowych, w których dochód nie jest wyższy niż średnia krajowa, rata kredytu nie powinna przekraczać 50 proc. tych dochodów.

Specjaliści przekonują, że warto postarać się o podwyższenie swojej zdolności kredytowej.

– Obniża ją np. karta kredytowa, debet na koncie, nawet jeżeli z tych możliwości kredytowania nie korzystamy Jeśli możemy, zrezygnujmy z tego – zachęcają doradcy finansowi. Przypominają, że banki mają różne zasady obliczania naszej zdolności.

Posiadanie dzieci zazwyczaj jest traktowane jako minus dla klienta, potencjalnego kredytobiorcy. Ale jednocześnie w badaniach wiarygodności kredytowej najgorzej wypadają samotni młodzi mężczyźni. – Banki gorzej ich oceniają, bo przewidują, że pierwsza praca z wysoką pensją nie musi oznaczać takich zarobków w kolejnej firmie – mówi Kochalska. I dodaje, że często są także mniej zdyscyplinowani w spłacie zadłużenia.

Podobnie różnie przez bankowców jest oceniane posiadanie przez nas kilku mieszkań. Dla jednych to atut, a dla innych – minus, bo utrzymanie mieszkań kosztuje.

Przy badaniu zdolności kredytowej bank będzie uwzględniał historię kredytową przyszłego klienta. Zawsze spojrzy przychylniejszym okiem na takiego, który już ma kredyt i regularnie go spłaca. Albo np. już spłacił, w dodatku wcześniej.

– W takim przypadku, jeśli do kwoty pożądanego kredytu zabraknie np. 1 tys. zł, bank może na naszą kwotę się zgodzić – mówi analityk.

W każdym banku atutem kredytobiorcy jest własny wkład finansowy zwany udziałem własnym. W takim przypadku możemy np. dostać kredyt po niższej cenie. Generalna zasada jest taka, że im większy jest udział własny, tym niższe jest oprocentowanie. Kredyt może być też zaciągnięty bez obowiązkowego wkładu własnego. Oznacza to jednak nie tylko wyższe oprocentowanie, ale i dodatkowy koszt w postaci ubezpieczenia braku udziału własnego.

Warto też się zastanowić nad wzięciem kredytu np. wspólnie z rodzicami. To często podnosi zdolność kredytową.

Źródło informacji "Rzeczpospolita"

więcej aktualności »

JAK DODAĆ ZLECENIE?


Zareklamuj się u Kredytologa

Co proponuje Kredytolog:

Bezpłatna strona - wizytówka: twojanazwa.kredytolog.pl

  • Zobacz jak będzie wyglądała Twoja wizytówka
  • Samodzielnie stwórz stronę / wizytówkę - zaloguj się

Boks reklamowy na dowolnej stronie - 3 linie tekstu, ikonka, link

  • Reklama wyświetlana rotacyjnie na wybranej stronie
  • Opłata za wielokrotność 1000 wyświetleń
  • Samodzielnie uruchom reklamę - zaloguj się
  • Link pozycjonujący Dofollow

Publikacja artykułu w 11 kategoriach branży finansowej

  • Długotrwała reklama - artykuł nie zostanie usunięty
  • Link pozycjonujący Dofollow

Publikację artykułu należy zamówić poprzez formularz kontaktowy