Dodaj zlecenie Wybierz najlepszą ofertę kredytu, pożyczki, ubezpieczenia, leasingu, windykacji! Polecaj Kredytologa Zlecenia finansowe kredytolog.pl Zlecenia - ogłoszenia finansowe bez opłat i rejestracji

« powrót do aktualności

Kredytolog.com - Kredyty, pożyczki, konta bankowe...

mBank czy nie mBank - kto nie wie ten płaci!

Data opublikowania wiadomości 05.12.2013

Z wielkim szumem reklamowana zmiana nazwy BRE Banku i MultiBanku na mBank okazała się zmianą tylko z nazwy.  Jak pisaliśmy 25 listopada Multibank, mBank i BRE Bank łączy się w jeden bank "mBank". Przelewy dla firm ze starego Multibank (obecnie mBank) do mBank nadal są traktowane jako przelewy między obcymi bankami, a za takie trzeba płacić.

W serwisie finansowym wp.pl czytamy "Użytkownik serwisu wykop.pl o nicku s3ba11, właściciel konta firmowego Multikonto e-Business Class, dokonał przelewu z dawnego MutliBanku do mBanku. Przed rebrandingiem za takie przelewy zgodnie z cennikiem płacił 1,5 zł."

Ogromne było zaskoczenie, że opłata za przelew z mBank do mBank została pobrana. Przelewy wewnątrzbankowe powinny być bez opłat.

Formalnie nic się nie zmieniło. Dalej to dwie oddzielne firmy, kontrolowane przez BRE Bank. Mogą więc pobierać taką opłatę. Jednak wszędzie obwieszczają, że teraz są jednym bankiem "mBank". Wystarczy wejść na www.multibank.pl a zostaniemy przekierowani na stronę mbank.pl. Wszędzie widnieje logo mBanku. Każdy może się zasugerować, że to jeden bank i pomyśleć, że operacja zostanie potraktowana jako wewnętrzna.

mBank, oraz mBank - dawny MultiBank posiadają swoje indywidualne oferty dla których parametry cenowe określone są w Taryfach Prowizji i Opłat - indywidualnie dla każdej z marek. Ponieważ zmiana nazwy Banku nie zakłada wprowadzania zmian w ofertach i opłatach, również opłata za przelewy pomiędzy Bankami w grupie mBanku pozostanie bez zmian - zgodnie z założeniami ofert - napisała w odpowiedzi Barbara Kowalczyk z Biura Obsługi Klientów.

To stanowisko potwierdza Krzysztof Olszewski, rzecznik prasowy mBanku.  Pomimo zmiany nazwy firmy banku i uspójnienia marek, produkty, usługi i systemy informatyczne, oferowane przed 25.11.2013 r. pod markami mBank, MultiBank i BRE nie zmieniły się powiedział rzecznik, dodając, że bank o tym informował.

Dla podanego rachunku "MultiKonto e-BUSINESS CLASS" obowiązuje taryfa prowizji i opłat, zgodnie z którą przelewy wewnętrzne to przelewy "na rachunek w Banku o numerze rozliczeniowym zaczynającym się od "1140 2017 - rachunek w MultiBanku". Za tego typu transakcje bank nie pobiera prowizji. Jednak, że zgodnie z tabelą realizacja przelewu na inny rachunek, np. rozpoczynający się cyframi "1140 2004 (jak w przypadku rachunków z dawnej oferty mBanku)", oznacza w rzeczywistości dokonanie przelewu, za który pobierana jest prowizja.

mBank działa zgodnie z prawem, a tabela prowizji i opłat oraz regulaminy, które są częścią zawartych przez klientów umów, pozostają w mocy poinformował Olszewski.

Rzeczywiście w tabelach opłat i prowizji dla firm, zarówno mBank, jak i mBank (dawny MultiBank), pobierają opłaty za przelew do banku zewnętrznego. Z dawnego mBanku jest to 1 zł, a w drugą stronę od 0,5 do 1,5 zł. W przypadku osób fizycznych takiego kosztu nie musimy ponosić.

mBank informuje na swoim forum, że nie doszło do ujednolicenia (czy w ogóle jakichkolwiek zmian) w kwestii czasów realizacji przelewów.

Zmiana marki w listopadzie nie oznacza zmian w zakresie realizacji przelewów. Przelewy w ramach grupy BRE będą realizowane jak dotychczas. Pomiędzy mBankiem i MultiBankiem przelewy międzysystemowe działają 24 h, 7 dni w tygodniu. Przelewy pomiędzy mBankiem / MultiBankiem a BreBankiem realizowane są online w czasie funkcjonowania systemu BRE Banku, tj. w dni robocze w godzinach 7-19 - napisała mIwona_N z mEkipy.

Klienci nie kryją oburzenia. Jak zwykle najprościej połączyć nazwy, a resztę zostawić bez zmian. Skoro ma być jeden bank to powinny być jedne zasady!

Krzysztof Olszewski dodaje, iż proces rebrandingu w mBanku został rozłożony na etapy. Bank prowadzi prace, które mają na celu uspójnienie systemu i oferty, co przełoży się również na ujednolicenie definicji przelewu wewnętrznego. O wszelkich zmianach bank ma informować.

Internauci skarżą się też na nowy system transakcyjny wsytykając niedostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych czy nadmiar obrazków, zdjęć i innych elementów powodujących chaos i szum na stronie. To tylko jedna z wielu niedociągnięć.

Zapewne każdy użytkownik mBanku i banków które od niedawna stały się mBankiem zaobserwuje bałagan jaki został wprowadzony przez osoby które opracowały tą wielką przemianę "rebrandingową"

INFORMACJE DLA ZLECENIODAWCY

Informacje dla zleceniodawcy - Kredytolog.pl


 • Czy konieczna jest rejestracja w serwisie?
 • Czy pobierana jest jakaś prowizja?
 • Czy moje dane będą widoczne w serwisie?
 • Jak długo czeka się na oferty?

JAK DODAĆ ZLECENIE?


Zareklamuj się u Kredytologa

Co proponuje Kredytolog:

Bezpłatna strona - wizytówka: twojanazwa.kredytolog.pl

 • Zobacz jak będzie wyglądała Twoja wizytówka
 • Samodzielnie stwórz stronę / wizytówkę - zaloguj się

Boks reklamowy na dowolnej stronie - 3 linie tekstu, ikonka, link

 • Reklama wyświetlana rotacyjnie na wybranej stronie
 • Opłata za wielokrotność 1000 wyświetleń
 • Samodzielnie uruchom reklamę - zaloguj się
 • Link pozycjonujący Dofollow

Publikacja artykułu w 11 kategoriach branży finansowej

 • Długotrwała reklama - artykuł nie zostanie usunięty
 • Link pozycjonujący Dofollow

Publikację artykułu należy zamówić poprzez formularz kontaktowy

Reklama na stronie Kredytolog.pl