zaloguj się / zarejestruj się
Kredytolog.plDodaj zlecenie
Oczekuj na oferty - Wybierz najlepszą!
Poleć nas
Zlecenia finansowe kredytolog.pl
 

« powrót do aktualności

Kredytolog.com - Kredyty, pożyczki, konta bankowe...

Drżyjcie kierowcy bez ubezpieczenia OC !

24.01.2013

Od lutego 2013 roku zaczną obowiązywać nowe zasady obowiązkowych ubezpieczeń OC. Już teraz warto zapoznać się ze zmianami.

Ubezpieczenie OC dla nowego samochodu należy wykupić najpóźniej w dniu pierwszej rejestracji auta.

Kupując używany samochód musisz sprawdzić, czy osoba od której kupujesz samochód ma ważne ubezpieczenie OC. Ważność polisy możesz sprawdzić na stronie internetowej www.ufg.pl lub bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej. Jeżeli zbywca pojazdu nie ma ubezpieczenia OC wówczas musić wykupić ubezpieczenie w dniu zakupu pojazdu, przed dopuszczeniem go do ruchu. Jeżeli pojazd który kupujemy ma ważną polisę ubezpieczeniową OC, wówczas możesz ją kontynuować, ale tylko do końca okresu jej ważności. Pamiętaj, że nie będzie ona automatycznie przedłużona. Możesz również zrezygnować z polisy. Należy wtedy złożyć wypowiedzenie najlepiej na piśmie i za potwierdzeniem odbioru. Z chwilą wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC pojazdu który kupiono wraz z ważną polisą, należy wykupić nową polisę w wybranej firmie ubezpieczeniowej.

Sprzedając samochód poinformuj ubezpieczyciela

masz na to dwa tygodnie od daty zbycia pojazdu. Leży to w Twoim interesie ponieważ nowy nabywca może spowodować kolizję. W terminie 30 dni musisz poinformować o zbyciu pojazdu również Wydział Komunikacji w którym samochód jest zarejestrowany.

Wirualny policjant

Według UFG po naszych drogach jeździ 250 tyś samochodów bez ważnej polisy OC. Kierowcy bez ubezpieczenia powodują co roku około 6500 szkód o łącznej wartości 70 milionów złotych. Dla tych którzy nie płacą ubezpieczenia nadchodzą trudne czasy. W ubiegłym roku "wirtualny policjant" który identyfikuje przerwy w płaceniu składek obowiązkowego ubezpieczenia OC na podstawie analizy baz danych, wykrył ponad 4,5 tysiąca nieubezpieczonych pojazdów, których ukarano łączną sumą 1,2 mln zł.

Na początku 2013 roku wchodzi w życie kolejny program identyfikujący nieubezpieczone pojazdy w bazie polis, a w drugiej połowie roku w oparciu o dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów planowane jest rozpoczęcie kontroli poprzez porównanie daty pierwszej rejestracji z datą wykupienia polisy OC. Jeżeli okaże się, że ubezpieczenie było wykupione po dacie rejestracji pojazdu, właściciel będzie ukarany.Zlecenia finansowe bez opłat i rejestracji
 
INFORMACJE DLA ZLECENIODAWCY


Informacje dla zleceniodawcy Czy konieczna jest rejestracja w serwisie?
Czy pobierana jest jakaś prowizja?
Czy moje dane będą widoczne w serwisie?
Jak długo czeka się na oferty?

Zlecenia finansowe bez opłat i rejestracjiOpinie o kredytolog.pl
grafika: gate8, programowanie: evasoft