zaloguj się / zarejestruj się
Kredytolog.plDodaj zlecenie
Wybierz ofertę
Poleć nas
Dodaj zlecenie
 

« powrót do aktualności


Zabrakło pieniędzy na wypłatę emerytur!

27.11.2012

ZUS ma poważne problemy z kasą. PKO Bank Polski informuje, że zawarł umowę kredytową na dwa miliardy złotych z FUS. Środki mają być przeznaczone na wypłatę świadczeń wynika z komunikatu spółki.
Wiceprezes banku PKO BP Jarosław Myjak informuje, że PKO BP od dłuższego czasu finansuje Fundusz Ubezpieczeń Społecznych.
Środkami Funduszu Ubezpieczeń Społecznych dysponuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Przychody FUS pochodzą ze składek na ubezpieczenie społeczne, dotacji z budżetu państwa oraz kredytów. Ze środków finansowych które gromadzą się w funduszu realizowane są między innymi wypłaty emerytur, rent, zasiłków chorobowych oraz wypadkowych.

Młodzi ludzie masowo wyjeżdżają do pracy za granicę. Ci którzy pracują legalnie odprowadzają składki ubezpieczeniowe w kraju w którym pracują. W ten sposób przychody ZUS'u są niższe niż kwoty jakie trzeba wypłacać tytułem świadczeń między innymi rentowych i emerytalnych. Gdzie jeszcze mogą podziewać się pieniądze którymi zarządza ZUS domyślcie się sami...

 
INFORMACJE DLA ZLECENIODAWCY


Informacje dla zleceniodawcy Czy konieczna jest rejestracja w serwisie?
Czy pobierana jest jakaś prowizja?
Czy moje dane będą widoczne w serwisie?
Jak długo czeka się na oferty?

Zlecenia finansowe bez opłat i rejestracjiOpinie o kredytolog.pl
grafika: gate8, programowanie: evasoft