zaloguj się / zarejestruj się
Kredytolog.plDodaj zlecenie
Oczekuj na oferty - Wybierz najlepszą!
Poleć nas
Zlecenia finansowe kredytolog.pl
 

« powrót do aktualności

Kredytolog.com - Kredyty, pożyczki, konta bankowe...

Ceny ubezpieczeń obowiązkowych OC w górę!

08.10.2012

Obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne OC mogą podrożeć. KNF nie chce, żeby ubezpieczyciele zaniżali ich ceny i odbijali to sobie w droższych polisach ubezpieczeń autocasco.
W 2011 roku na sprzedaży polis OC firmy ubezpieczeniowe straciły prawie pół miliarda złotych. Jest to o połowę mniej niż rok wcześniej.

Straty na ubezpieczeniach OC ubezpieczyciele próbują sobie zrekompensować na sprzedaży ubezpieczenia autocasco. Komisja Nadzoru Finansowego w opublikowanym 03 października liście mocno skrytykowała politykę ubezpieczycieli dotyczącą ustalania składek.

Przepisy prawa mówią wyraźnie, że składka ubezpieczeniowa powinna być skalkulowana odpowiednio do ryzyka i na podstawie danych statystycznych, a nie na podstawie upodobań ubezpieczyciela.

Dzięki takiej polityce firmy ubezpieczeniowe mogą konkurować cenami obowiązkowych ubezpieczeń Odpowiedzialności Cywilnej. W efekcie ceny polis OC w Polsce są jednymi z najtańszych w Europie.

"Nasz list należy odczytywać jako ostrzeżenie i łagodne pogrożenie palcem. Tak, żeby nikt nie był zaskoczony, gdy przejdziemy do działań - mówi rzecznik KNF Łukasz Dajnowicz."

Jeśli firmy ubezpieczeniowe nie posłuchają KNF, grożą im kary.
Komisja zwraca również uwagę, że niedopuszczalne są praktyki oferowania promocji na ubezpieczenia, albo oferowanie ich za symboliczną sumę.

Przeciętny Kowalski opłaca składkę OC w wysokości 383 zł. To tylko o 20 zł więcej niż rok wcześniej.

Podwyżka cen polis ubezpieczeniowych OC o 30 procent zapewniłaby bieżącą stabilność. Żeby jednak było pewnie i bezpiecznie, ceny powinny wzrosnąć o połowę. Żeby utrzymać standard taki jak na Zachodzie, należałoby podnieść ceny polis OC podwójnie - podsumowuje ekspert ubezpieczeniowy Marcin Broda.Zlecenia finansowe bez opłat i rejestracji
 
INFORMACJE DLA ZLECENIODAWCY


Informacje dla zleceniodawcy Czy konieczna jest rejestracja w serwisie?
Czy pobierana jest jakaś prowizja?
Czy moje dane będą widoczne w serwisie?
Jak długo czeka się na oferty?

Zlecenia finansowe bez opłat i rejestracjiOpinie o kredytolog.pl
grafika: gate8, programowanie: evasoft