zaloguj się / zarejestruj się
Kredytolog.plDodaj zlecenie
Oczekuj na oferty - Wybierz najlepszą!
Poleć nas
Zlecenia finansowe kredytolog.pl
 

« powrót do aktualności

Kredytolog.com - Kredyty, pożyczki, konta bankowe...

Cashback należy opodatkować

05.09.2012

Są banki które zwracają część pieniędzy, które zostały wydane za pomocą karty płatniczej. Niektóre z banków proponują zwrot aż 5%, W ten sposób chcą przyciągnąć do siebie klientów i zachęcić ich do dokonywania płatności przy pomocy karty. Może to okazać się początkiem problemów z fiskusem. Ministerstwo Finansów wydało jednoznaczną opinię, że takie premie od banków są przychodem od którego należy odprowadzic podatek dochodowy.
 
Nie ma w tym przypadku zastosowania zwolnienie podatkowe z art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT, dotyczące sprzedaży premiowej, która określa, że wysokość bonusu jednorazowo nie może przekroczyć 760 zł. 
Ci którzy chcą się upewnić, czy zwrot gotówki oferowany przez bank jest wolny od podatku dochodowego od osób fizycznych, powinni zwrócić sie z prośbą o wydanie interpretacji w ich indywidualnej sprawie. Nadmienimy, że nie nalezy się sugerować regulaminem promocji banku, bo dla fiskusa jest on mało znaczący.
Są banki które zwracają część pieniędzy, które zostały wydane za pomocą karty płatniczej. Niektóre z banków proponują zwrot aż 5%, W ten sposób chcą przyciągnąć do siebie klientów i zachęcić ich do dokonywania płatności przy pomocy karty. Może to okazać się początkiem problemów z fiskusem. Ministerstwo Finansów wydało jednoznaczną opinię, że takie premie od banków są przychodem od którego należy odprowadzic podatek dochodowy. Nie ma w tym przypadku zastosowania zwolnienie podatkowe z art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT, dotyczące sprzedaży premiowej, która określa, że wysokość bonusu jednorazowo nie może przekroczyć 760 zł. 
Ci którzy chcą się upewnić, czy zwrot gotówki oferowany przez bank jest wolny od podatku dochodowego od osób fizycznych, powinni zwrócić sie z prośbą o wydanie interpretacji w ich indywidualnej sprawie. Nadmienimy, że nie nalezy się sugerować regulaminem promocji banku, bo dla fiskusa jest on mało znaczący.Zlecenia finansowe bez opłat i rejestracji
 
INFORMACJE DLA ZLECENIODAWCY


Informacje dla zleceniodawcy Czy konieczna jest rejestracja w serwisie?
Czy pobierana jest jakaś prowizja?
Czy moje dane będą widoczne w serwisie?
Jak długo czeka się na oferty?

Zlecenia finansowe bez opłat i rejestracjiOpinie o kredytolog.pl
grafika: gate8, programowanie: evasoft