zaloguj się / zarejestruj się
Kredytolog.plDodaj zlecenie
Wybierz ofertę
Poleć nas
Dodaj zlecenie
 

« powrót do aktualności


Allegro zaciera ręce prognozując zyski ze sprzedaży ratalnej

07.07.2012

"Allegro na raty" - takie nagłówki artykułów pojawiły się ostatnio na największych portalach internetowych.Wiele osób, które prowadziły sprzedaż na Allegro wycofuje się z handlu za pośrednictwem Allegro.Powodem jest znaczny spadek zainteresowania zakupami za pośrednictwem tej platformy handlowej.Wystarczy wejść w zakładkę kończących się aukcji, żeby zobaczyć że większość wystawionych aukcji kończy się bez żadnych ofert.Zyski Allegro z prowizji za wystawienie aukcji są znacznie niższe, niż prowizje od sprzedanego na aukcji przedmiotu.Allegro postanowiło więc wprowadzić sprzedaż ratalną licząc na zwiększenie sprzedaży przedmiotów znacznej wartości.Maksymalna kwota zakupów na kredyt to 20,000 zł przy okresie kredytowania od 3 - 36 miesięcy.Ci którzy są w temacie wiedzą, że kredyt w wysokości 20,000 zł rozłożony na 36 równych rat może otrzymać ponad przeciętnie zarabiający Polak.Minimalna suma kredytu to 300 zł, a i takiej sumy Alior Synk nie pożyczy tym którzy mają negatywną historię w BIK.Obsługę sprzedaży ratalnej mają obsługiwać PayU razem z Alior Synk, a procedura ma trwać kilkanaście minut.Badanie zdolności kredytowej ma się opierać na liczbie pozytywnych komentarzy co nie jest prawdą - napisała na forum wp.pl "andzia", która ma 1150 pozytywnych komentarzy, żadnego negatywnego, a otrzymała odmowną decyzję o skredytowaniu przedmiotu z Allegro.
Sprzedający nie dowie się, że otrzymał zapłatę za sprzedany przedmiot pieniędzmi pochodzącymi z kredytu.Na liście przedmiotów których nie będzie można skredytować znalazły się między innymi samochody i nieruchomości.Allegro już pewnie zaciera ręce prognozując zyski ze sprzedazy ratalnej, która zapewne byłaby hitem gdyby nie Biuro Informacji Kredytowej, które jest powodem odmowy przyznania kredytu dla wiekszości starających się o kredyt.

"Allegro na raty" - takie nagłówki artykułów pojawiły się ostatnio na największych portalach internetowych. Wiele osób, które prowadziły sprzedaż na Allegro wycofuje się z handlu za pośrednictwem Allegro. Powodem jest znaczny spadek zainteresowania zakupami za pośrednictwem tej platformy handlowej. Wystarczy wejść w zakładkę kończących się aukcji, żeby zobaczyć że większość wystawionych aukcji kończy się bez żadnych ofert. Zyski Allegro z prowizji za wystawienie aukcji są znacznie niższe, niż prowizje od sprzedanego na aukcji przedmiotu. Allegro postanowiło więc wprowadzić sprzedaż ratalną licząc na zwiększenie sprzedaży przedmiotów znacznej wartości. Maksymalna kwota zakupów na kredyt to 20,000 zł przy okresie kredytowania od 3 - 36 miesięcy. Ci którzy są w temacie wiedzą, że kredyt w wysokości 20,000 zł rozłożony na 36 równych rat nie łatwo otrzyma nawet ponad przeciętnie zarabiający Polak. Minimalna suma kredytu to 300 zł, a i takiej sumy Alior Synk nie pożyczy tym którzy mają negatywną historię w BIK. Obsługę sprzedaży ratalnej mają obsługiwać PayU razem z Alior Synk, a procedura ma trwać kilkanaście minut. Badanie zdolności kredytowej ma się opierać na liczbie pozytywnych komentarzy co nie jest prawdą - napisała na forum wp.pl "andzia", która ma 1150 pozytywnych komentarzy, żadnego negatywnego, a otrzymała odmowną decyzję o skredytowaniu przedmiotu z Allegro. Wiele osób na tym samym forum negatywnie wypowiadało się nie tylko o ratach, ale także o serwisie Allegro.


Sprzedający nie dowie się, że otrzymał zapłatę za sprzedany przedmiot pieniędzmi pochodzącymi z kredytu. Na liście przedmiotów których nie będzie można skredytować znalazły się między innymi samochody i nieruchomości. Allegro już pewnie zaciera ręce prognozując zyski ze sprzedaży ratalnej, która zapewne byłaby hitem gdyby nie Biuro Informacji Kredytowej, które jest powodem odmowy przyznania kredytu dla większości starających się o kredyt.

 
INFORMACJE DLA ZLECENIODAWCY


Informacje dla zleceniodawcy Czy konieczna jest rejestracja w serwisie?
Czy pobierana jest jakaś prowizja?
Czy moje dane będą widoczne w serwisie?
Jak długo czeka się na oferty?

Zlecenia finansowe bez opłat i rejestracjiOpinie o kredytolog.pl
grafika: gate8, programowanie: evasoft