zaloguj się / zarejestruj się
Kredytolog.plDodaj zlecenie
Oczekuj na oferty - Wybierz najlepszą!
Poleć nas
Zlecenia finansowe kredytolog.pl
 

« powrót do aktualności

Kredytolog.com - Kredyty, pożyczki, konta bankowe...

Koniec kart kredytowych

14.10.2011

W naszych portfelach jest coraz mniej kart kredytowych. Przez ostatnie półtora roku ich liczba spadła o niemal 2,5 mln. To efekt zaostrzenia kryteriów ich przyznawania związanych z kryzysem. Banki jednak z łatwego zarobku na kartach nie chcą rezygnować.

Jeszcze niedawno kartę kredytową dostawał każdy i wszędzie. Bierzesz w supermarkecie kredyt na zakup telewizora? W prezencie kredytówka. Kredyt hipoteczny? Karta pomoże ci urządzić mieszkanie. Tankujesz na stacji paliw? To może zapłacisz kartą kredytową z logo stacji.

Ale złote czasy kart kredytowych się skończyły. Banki zauważyły, że są one obciążone większym ryzykiem niż kredyty gotówkowe. Przez półtora roku odsetek zagrożonych umów urósł w tym segmencie o ponad 5 proc. Z tego powodu zaprzestano rozdawać je każdemu. Ich liczba nieustannie spada - wynika z danych NBP. I tak jak na koniec 2009 roku Polacy mieli ich w swoich portfelach niemal 11 mln sztuk, a dziś jest to tylko 8,4 mln.
- Banki czyszczą niebezpieczne karty. Wiele takich nieużywanych pustaków leżało gdzieś tam w szufladzie, istniało ryzyko że w kryzysie sięgną po nie osoby, które miałyby później problem z ich spłaceniem - tłumaczy Michał Sadrak, ekspert Open Finance.

Pełna treść art. na wp.plZlecenia finansowe bez opłat i rejestracji
 
INFORMACJE DLA ZLECENIODAWCY


Informacje dla zleceniodawcy Czy konieczna jest rejestracja w serwisie?
Czy pobierana jest jakaś prowizja?
Czy moje dane będą widoczne w serwisie?
Jak długo czeka się na oferty?

Zlecenia finansowe bez opłat i rejestracjiOpinie o kredytolog.pl
grafika: gate8, programowanie: evasoft