zaloguj się / zarejestruj się
Kredytolog.plDodaj zlecenie
Oczekuj na oferty - Wybierz najlepszą!
Poleć nas
Zlecenia finansowe kredytolog.pl
 

« powrót do aktualności

Kredytolog.com - Kredyty, pożyczki, konta bankowe...

Hakerzy kradną pieniądze z kont Amerykanów

16.08.2011

Z hakerami nie ma co zadzierać. Grupa hakerska AntiSec ponownie dała się we znaki w USA, hakując ponad 70 serwerów różnych organizacji na terenie Stanów Zjednoczonych. Ze zdobytych danych o kartach kredytowych wypłacili pieniądze.
AntiSec powstała w wyniku połączenia dwóch grup - Anonymous i LulzSec. W odwecie za schwytanie pod koniec lipca nieformalnego przywódcy grupy - 18-latka Jake'a Davisa o pseudonimie Topiary - włamali się na serwery wielu organizacji rządowych w USA.

Podczas włamania przejęto blisko 10GB danych, w tym adresy e-mail, numery kart kredytowych, ubezpieczeń społecznych, hasła i wiele innych.

Członkowie AntiSec twierdzą, iż wykorzystali skradzione numery kart kredytowych do przelania z nich funduszy na konta organizacji charytatywnych, jak Bradley Manning Support Network, ACLU, Electronic Frontier Foundation czy innych.

W ostatnich miesiącach grupa ta dokonała udanych ataków hakerskich na strony senatu USA, policji stanowej w Arizonie, a także wielkie firmy jak Sony, Bank of America czy Nintendo.

Udało im się także zablokować dostęp do stron firm i organizacji jak VISA, Mastercard, CIA, a ostatnio wielu amerykańskich gazet i agencji, w tym News Corp.

Źródło informacji: wp.plZlecenia finansowe bez opłat i rejestracji
 
INFORMACJE DLA ZLECENIODAWCY


Informacje dla zleceniodawcy Czy konieczna jest rejestracja w serwisie?
Czy pobierana jest jakaś prowizja?
Czy moje dane będą widoczne w serwisie?
Jak długo czeka się na oferty?

Zlecenia finansowe bez opłat i rejestracjiOpinie o kredytolog.pl
grafika: gate8, programowanie: evasoft