zaloguj się / zarejestruj się
Kredytolog.plDodaj zlecenie
Oczekuj na oferty - Wybierz najlepszą!
Poleć nas
Zlecenia finansowe kredytolog.pl
 

« powrót do aktualności

Kredytolog.com - Kredyty, pożyczki, konta bankowe...

Trzy polskie banki na liście największych na świecie

14.07.2011

Największym bankiem świata (pod względem wielkości kapitału podstawowego) jest Bank of America – wynika z najnowszego zestawienia miesięcznika „The Banker”.

W gronie tysiąca największych instytucji finansowych znalazły się trzy polskie: PKO BP, Getin Noble Bank oraz BOŚ. Dlaczego tylko trzy? Zgodnie z metodologią miesięcznika, pozostałe – jako własność międzynarodowych grup finansowych – nie są uwzględniane w rankingach krajowych.

PKO BP jest czwartym co do wielkości bankiem Europy Środkowej i Wschodniej. Liderami są instytucje rosyjskie: Sbierbank, VTB-Bank oraz Gazprombank. Getin Noble Bank natomiast okazał się liderem regionu, jeżeli chodzi o zwrot z kapitału. Wreszcie polski sektor bankowy znalazł się na ósmym miejscu w zestawieniu krajów o najlepszej relacji zysku netto sektora bankowego do jego średnich kapitałów.

Najwyższe zyski wypracowały w 2010 r. banki chińskie z Industrial Commercial Bank of China na czele: 113,4 mld dolarów. Udział zysków chińskiego sektora (150 mld dolarów) w globalnym wyniku banków wyniósł w 2010 r. 21 proc. W pierwszej dziesiątce rankingu „The Banker” są na razie tylko dwa banki chińskie, ale może się to szybko zmienić. Aktywa sektora wzrosły w ub.r. o 44 proc., a światowym rekordzistą okazał się Kunlun Bank: zwiększył sumę bilansową o 294 proc.! Łączne kapitały chińskich banków sięgnęły w 2010 r. 620 mld dolarów. 

Żródło informacji: ParkietZlecenia finansowe bez opłat i rejestracji
 
INFORMACJE DLA ZLECENIODAWCY


Informacje dla zleceniodawcy Czy konieczna jest rejestracja w serwisie?
Czy pobierana jest jakaś prowizja?
Czy moje dane będą widoczne w serwisie?
Jak długo czeka się na oferty?

Zlecenia finansowe bez opłat i rejestracjiOpinie o kredytolog.pl
grafika: gate8, programowanie: evasoft