zaloguj się / zarejestruj się
Kredytolog.plDodaj zlecenie
Wybierz ofertę
Poleć nas
Dodaj zlecenie
 

« powrót do aktualności


Pożyczkodawcy, to w większości naciągacze.

12.06.2011

Jesteś po uszy zadłużony, a potrzebujesz pieniędzy? - Nic prostszego: daj o tym ogłoszenie w Internecie, a zaraz zgłoszą się pożyczkodawcy. Tyle, że to naciągacze - ostrzega "Gazeta Wyborcza".
Na ogłoszenie gazeta w ciągu kilku dni dostała oferty pożyczek z GDB-Finance, pozyczkiprywatne.com, goodcash.pl, pozyczkanatelefon24.pl, geldoria-finance.pl, aw-finans.pl itp. Wszystkie bez sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej czy Krajowym Rejestrze Długów i całkiem prywatnie.

Procedura wszędzie podobna. Aby złożyć wniosek, trzeba wysłać SMS-a. Koszt - 30,75 zł z VAT. To opłata bezzwrotna. Później trzeba wysyłać SMS-y, aby sprawdzić stan postępu sprawy, a każdy z nich kosztuje kilkadziesiąt złotych.

A potem na ogół jest tak: - Wniosek złożyłam rok temu i do tej pory cisza. Teraz wiem, że są ludzie, którzy wykorzystują problemy finansowe innych i wpędzają ich w jeszcze większą depresję i długi - opowiada "GW" jedna z ofiar SMS-a.

Co gorsza - prawnicy ostrzegają, że oszustwo trudno będzie udowodnić.

Powstało wiele stron internetowych, które oferują kredyty bez sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej. W większości są to oszuści!

Postanowiliśmy sprawdzić jedną z ofert kredytów pozabankowych.
Nadmienię, że kredyty regulowane są przez prawo bankowe i mogą być udzielane wyłącznie przez banki. Jedynie pożyczki zostały uregulowane w kodeksie cywilnym i mogą być udzielane pozabankowo. Opis na obu stronach jednoznacznie przekonuje tych, którzy bezskutecznie próbowali załatwić kredyt w banku, że kredyt udzielany jest przez prywatnych inwestorów dosłownie każdemu bez wględu na sytuację finansową i dotychczasową historię kredytową. Na stronach brak kontaktu i polityki prywatności, a domeny zarejestrowane są i hostingowane na czeskim serwerze. Procedura jest wszędzie podobna. W celu dokończenia wniosku należy wysłać sms'a, którego koszt sięga kilkudziesięciu złotych. "Gazeta Wyborcza" ostrzega i wymieniła adresy których należy się wystrzegać: GDB-Finance, pozyczkiprywatne.com, goodcash.pl, pozyczkanatelefon24.pl, geldoria-finance.pl, aw-finans.pl, kredytex.com

 
INFORMACJE DLA ZLECENIODAWCY


Informacje dla zleceniodawcy Czy konieczna jest rejestracja w serwisie?
Czy pobierana jest jakaś prowizja?
Czy moje dane będą widoczne w serwisie?
Jak długo czeka się na oferty?

Zlecenia finansowe bez opłat i rejestracjiOpinie o kredytolog.pl
grafika: gate8, programowanie: evasoft