zaloguj się / zarejestruj się
Kredytolog.plDodaj zlecenie
Wybierz ofertę
Poleć nas
Dodaj zlecenie
 

« powrót do aktualności


Provident złamał prawo, pobierał za dużo pieniędzy od dłużników

07.05.2011

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził, że świadcząca usługi pożyczkowe firma Provident naruszyła prawo wobec klientów spłacających długi przed terminem. Niesłusznie pobierała od nich całość opłat związanych z zaciągnięciem pożyczki.

Sprawę skierował do sądu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Agnieszka Majchrzak z biura prasowego UOKiK-u wyjaśnia, że osoba, która wcześniej spłaciła pożyczkę, nie otrzymywała zwrotu części składki ubezpieczenia kredytu ani kosztów związanych z obsługą pożyczki w domu, czyli odbiorem rat w domu klienta. - Zgodnie z prawem osoba, która wcześniej spłaca pożyczkę powinna dostać zwrot za ten czas, w którym nie korzysta już z usług przedsiębiorcy - tłumaczy.

Decyzja Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie jest ostateczna, a spółka może się od niej odwołać. Jeśli dojdzie do uprawomocnienia wyroku, stosowana przez Provident praktyka zostanie wpisana do rejestru klauzul zakazanych. Oznacza to, że inne firmy nie będą mogły stosować podobnych zapisów, a jeśli znajdą się one w regulaminach, nie będą obowiązywały klientów.

 
INFORMACJE DLA ZLECENIODAWCY


Informacje dla zleceniodawcy Czy konieczna jest rejestracja w serwisie?
Czy pobierana jest jakaś prowizja?
Czy moje dane będą widoczne w serwisie?
Jak długo czeka się na oferty?

Zlecenia finansowe bez opłat i rejestracjiOpinie o kredytolog.pl
grafika: gate8, programowanie: evasoft