zaloguj się / zarejestruj się
Kredytolog.plDodaj zlecenie
Oczekuj na oferty - Wybierz najlepszą!
Poleć nas
Zlecenia finansowe kredytolog.pl
 

« powrót do aktualności

Kredytolog.com - Kredyty, pożyczki, konta bankowe...

Wzrosną raty kredytów złotówkowych

05.04.2011

Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Tym samym stopa referencyjna wzrosła do 4,0 procent. Jest to druga podwyżka w 2011 roku. W styczniu stopy procentowe wzrosły o 25 punktów.

Decyzja RPP jest zgodna z oczekiwaniami większości analityków. Według nich jeszcze w tym półroczu należy się liczyć z co najmniej jedną podwyżką. Nie jest wykluczone, że w drugiej połowie roku będą kolejne podwyżki.

Wszystko za sprawą rosnącej inflacji. W lutym jej tempo wynosiło 3,6 procent, a więc było to więcej niż zakłada cel inflacyjny. Według niego ceny towarów i usług konsumpcyjnych powinny rosnąć w przedziale 2,5 proc. +/- 1 procent.

Podwyżka stóp procentowych w najbliższym czasie przełoży się zapewne na wzrost rat kredytów zaciągniętych w złotówkach. Ich oprocentowanie jest najczęściej oparte o WIBOR (stopa procentowa po jakiej banki pożyczają sobie wzajemnie pieniądze), którego wartość w przypadku podwyżki stóp wzrasta.

I tak rata kredytu w wysokości 300 tys. złotych zaciągniętego na 30 lat, którego oprocentowanie wynosi WIBOR 3M+2 proc. marży wzrośnie z 1839 do 1888 złotych.

Z decyzji RPP mogą być natomiast zadowoleni posiadacze kredytów w walutach obcych. Wzrost stóp procentowych powinien się przyczynić do umocnienia złotego.
 źródło: money.plZlecenia finansowe bez opłat i rejestracji
 
INFORMACJE DLA ZLECENIODAWCY


Informacje dla zleceniodawcy Czy konieczna jest rejestracja w serwisie?
Czy pobierana jest jakaś prowizja?
Czy moje dane będą widoczne w serwisie?
Jak długo czeka się na oferty?

Zlecenia finansowe bez opłat i rejestracjiOpinie o kredytolog.pl
grafika: gate8, programowanie: evasoft